Blog

galeri

Blog

Halkımız arasında elektrikli tente olarak tabir edilen gölgelendirme ve güneşlik sistemleri genel olarak olarak kendinden açılıp kapanabilen tente ve pergolalar için kullanılan bir isimdir. Tente Fiyatları

Tente denildiği anda herkesin aklına farklı bir model gelebilir. Ancak son dönemde birçok insan mekanizmalı tente modellerini aklında canlandırıyor. Teknolojinin gelişimi tenteleri de ciddi şekilde etkilemiş durumda. Artık tenteler de basit bir şekilde insanları yalnızca güneşten ya da yağmurdan koruma görevini yapmıyor. Bu görevi hali hazırda gerçekleştiren tenteler çok farklı özelliklere de sahip.

Akşam saatlerinde eğer yağmurlu bir gün değilse tentelere ihtiyaç olmayabilir. Bu durumda insanlar tenteleri kaldırarak direkt olarak gökyüzünü görmek isteyeceklerdir. Açılıp kapanma özelliği olan tenteler bu aşamada devreye girer. Kendine has bir mekanizmaya sahip olan bu tente modelleri ile birlikte istenen ortam rahatlıkla hazırlanabilecektir.

ELEKTRİKLİ TENTE

Sektörümüzde otomatik tente yada motorlu pergola olarak bilinen bu sistemler kullanıcının tentesini yada pergolasını efor sarfetmeden bir motor sayesinde kolayca kontrol etmesine olanak tanır.

OTOMATİK İLE MOTORLU ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Otomatik tenteler , bir buton yada uzaktan kumanda ile kolayca kontrol edilir. Sessiz ve güvenli bir şeklide kısa sürede tenteniz açılıp kapanabilir. Bununla birlikte gelişen teknolojinin yardımı ile opsiyonel olarak sensörler ( algılayıcılar ) sayesinde talebinize göre rüzgar şiddetini yada yağmur yağmasını algılayarak tamamen otomatik olarak çalışabilir, kumandaya bile gerek kalmadan  açılıp kapanabilir.

Mafsallı ve kasetli tentelerde bu sistemler kullanılabilir. Bu tip tentelerde kullanımı zaruri olmasa da dileyen müşterilerimize bu sistemleri kurarak daha konforlu bir gölgelik sistemi deneyimi yaşayabilmelerini sağlamaktayız.

MOTORLU PERGOLE

Pergola tente sistemlerinde ise motorlar neredeyse zaruri olarak kullanılır. Alanın büyüklüğü, kumaşın ağırlık oranı özelikle cafe ve restoran gibi işletmelerin açma kapama sırasında  harcadıkları zaman ve efor aynı zamanda müşterilerinin de mekandaki konforunu bozabildiği için  bu tip işletmeler ( Motorlu ) elektrikli pergola sistemlerinin kullanmaktadırlar.

Yine aynı şekilde pergola sistemlerinde ekstra sensörler ile ve zaman ayarlı olarak kullanılmaktadır. Elektrikli tente için otomatik tente sayfamızı, pergola için ise motorlu yada otomatik pergola istanbul sayfalarımızı inceleyip daha detaylı bilgi alabilir ve resimleri inceleyerek hayalinizdeki pergola ya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Klasik pergola yada oval pergola sistemlerimiz tam otomatik olarak imal edilip mekanınıza tam zamanında monte edilip hayata geçirilmektedir. Bir telefon ile Elektrikli tente ve elektrikli pergola sistemleri için yerinde ekspertiz yapıp size en iyi fiyat teklini sunmaktayız. pergole tente blog